Dzienniki lekcyjne >> Dziennik 3.05
Polimax

Drukarnia w Warszawie realizująca druk wizytówek, plakatów jak również fotoksiążki, fotoobrazy i fotokalendarze - z wysyłką na terenie całego kraju.

Dziennik lekcyjny wersja 3.05


Dziennik 3.05 jest przeznaczony dla nauczycieli - wychowawców klasowych, może być również stosowany do automatycznego generowania zestawień statystycznych wyników nauczania w szkole. Wystarczy poświęcić 10 minut w tygodniu aby mieć gotowe wszystkie potrzebne podliczenia i zestawienia. W programie można prowadzić dzienniki wielu klas przez wiele lat. Program automatycznie oblicza frekwencję, średnie ocen, generuje kartki dla rodziców, "zbiorówki" semestralne itd. Wszystkie wyniki można drukować oraz eksportować do programów MS Word i Ms Excel. Dane programu można eksportować / importować w sieci lokalnej oraz poprzez serwer FTP. Dzięki tym funkcjom można łatwo zebrać wyniki wszystkich klas i automatycznie otrzymać zestawienie wyników całej szkoły. Wyniki statystyczne mogą być we wskazanym zakresie automatycznie wysyłane na szkolną stronę www. Wychowawca może wysyłać rodzicom automatycznie generowane e-maile w których w przejrzystych tabelach pokazane są wyniki uczniów. Program jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących.

Uwaga

Podczas instalacji należy wpisać
użytkownik:nauczyciel (wyraz "nauczyciel")
klucz:BTFPTYQBDF
Uwaga! Podczas instalacji należy wybrać folder za pomocą przycisku "Wybierz folder" i wskazać folder założony wcześniej bezpośrednio na dysku C lub wskazać sam dysk

To co najważniejsze o programie

  • Program jest przeznaczony przede wszystkim dla nauczycieli wychowawców klasowych
  • Nie zastępuje dziennika tradycyjnego tylko wykonuje potrzebne obliczenia i zestawienia
  • Nie musimy ponownie przepisywać dziennika - program jest tak pomyślany, że wprowadzenie danych zajmuje około 10 minut w tygodniu
  • Zyskujemy wiele godzin zaoszczędzonego czasu i pewność że w obliczeniach nie ma błędów
  • Możemy wysyłać do rodziców automatycznie generowane e-maile z wynikami uczniów.

Uwaga

Piszecie Państwo o problemach z wysyłaniem maili przez program. Dzisiaj (23.09.2011) sprawdziłem problem dla kont pocztowych założonych na wp.pl i onecie i stwierdziłem że u mnie wszystko działa poprawnie. Aby program mógł wysyłać maile do rodziców należy wpisać dane swojego konta pocztowego:

Znajdziemy je tam gdzie założyliśmy konto, przykładowo dla konta założonego na onecie będziemy mieli:
adres:test_maili@op.pl
hasło:haslo_proste1
SMTP - adres:smtp.poczta.onet.pl, port:587