Lekcje >> PHP dla totalnych laików programowania
Polimax

Drukarnia w Warszawie realizująca druk wizytówek, plakatów jak również fotoksiążki, fotoobrazy i fotokalendarze - z wysyłką na terenie całego kraju.

PHP dla totalnych laików programowania

Opracował: Józef Kańczugowski

Dla kogo przeznaczone jest niniejsze opracowanie

Dla tych, którzy nie mają zielonego pojęcia o programowaniu, a jednak chcą się nauczyć podstaw programowania w PHP.

Cel jest jak widać bardzo ambitny, ponieważ z reguły do nauki PHP przystępują te osoby, które posiadają już jakieś doświadczenie w programowaniu. Tutaj zaczynamy od zera! Dlatego od razu chcę przeprosić doświadczonych programistów za uproszczenia i skróty myślowe stosowane w tym opracowaniu. Nie chcę bowiem stresować uczących się, dygresjami tłumaczącymi istotę wielu zagadnień. Mówiąc krótko - jedziemy na skróty, ale do celu, którym jest osiągnięcie podstawowego poziomu programowania w PHP.

Czy tak postawiony cel, jest w ogóle możliwy do osiągnięcia? Tak, pod warunkiem, że od samego początku zwrócimy uwagę na uczenie się myślenia programistycznego. Niniejsze opracowanie nie jest ukierunkowane na naukę kodowania ale na kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów i zadań przy pomocy programu komputerowego. Zajmiemy się problemami bardzo prostymi, które jednak na początek w zupełności wystarczą.

Obecny stan opracowania

Obecnie widzimy po lewej tylko dwa tematy, które są co prawda wyrwane z chronologii opracowania, niemniej chcę w tej chwili pokazać, w jakim stylu będzie to napisane.

Dalszy przebieg prac będzie zależny od tego czy znajdę sponsorów, którzy by w jakiś elementarny sposób wsparli finansowo mój wysiłek.